BLOG


26.11.2023 Poprvé v ledové vodě

Tuto neděli jsme poprvé při venkovní teplotě minus 2,6 stupňu Celsia vstoupili do ledové vody o teplotě 4,5 stupňů Celsia. Pro všechny z nás to byl neskutečný zážitek, zejména pro nováčky, kteří přišli akorát v nejlepší možný den, kdy jemně sněžilo a voda byla skvělá. Po  přípravné dechové technice jsme se nechali obklopit chladem ledové vody, tentokráte jen cca na 1,5 minuty a hned poté jsme se rozcvičkou zahřáli a s úsměvem na rtech se rozešli domů :-)

21.11.2023 Seminář v Inommotics Frenštát pod Radhoštěm

V úterý 23.11.2023 navštívil Petr Paseka a Pavel Jiřík na pozvání dceřinnou firmu společnosti Siemens  Inomotics ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se zaměstnanci besedovali na téma dech a zejména otužování. Bylo to velmi příjemné setkání třeba s možnými budoucími otužilci, neboť dotazy, které jsme obdrželi svědčily o možném zájmu některých z nich tuto skvělou metodu na zlepšení nálady, přívalu energie a zvýšení imunity vyzkoušet.  Děkujeme za pozvání  a třeba se s některým z účastníků setkáme již tuto neděli u splavu ? :-) :-) :-)


13.11.2023 Otužování s otužilci FM

Je klasicky pondělí a náš zástupce Petr Paseka se jede s frýdecko-místeckými otužilci ponoťit do chladné Ostravice k jezu U žida. Jsou to naši kamarádi a spojenci 😆 a máme je rádi. Po ponoru s těmi, kteří se nechtějí nebo nemohou zahřát během, Petr provede zahřátí fyzickým a dechovým cvičením. Pro vyzkoušení dechových technik po ponoru nemusíš do FM. Stačí přijít každou neděli v 10:00 k nám do Frýdlanu n.O. a dozvíš se, jak se na ponor připravit (i dechem) a jak se po něm zahřát. A příště si napíšeme něco o dechových technikách, proč je děláme, co způsobují a jak je správné dýchání pro nás důležité. Takže zatím ahoj 👍🤚😃

Petr: a jen doplňuji, že to bylo prima jako vždy, voda měla 8.1⁰C a vše proběhlo v harmonii, pokoře a zakončeno přívalem energie !! 😀😀😀.


12.11.2023 Co je u nás nového

Ahoj všem příznivcům chladu a otužování. Po spojení Beskydského ledoborce se Z-P-O-M-A-L

došlo k propojení všeho, co bychom s vámi rádi tvořili a společně začali naše tělo a mysl chápat jako nesmírně složitý stroj, založený ale na jednoduchých principech. Zkusit se dívat na sebe v jednoduchosti, s pokorou a radosti toho, že propojením stravy, dechu, mysli, cvičení a otužování se můžeme zdarma, jen tím, co nám příroda dala posunout kousek dál na cesté, která už samotná je pro nás cílem...


9.9.2023 Zahájení sezóny

Je sobota 9.9.2023 a my zahajujeme sezónu. Teplota je asi 20 stupňů a voda 17, ale i toto pro nás "nepříznivé" :-) počasí nás neodradilo.

Přišlo přes 100 lidí, za což pociťujeme velký vděk a závazek vůči Vám a těšíme se, že celou sezónu se budeme setkávat u jezu a mimo sezónu se budeme více zabývat holistikou, tedy tím, že vše souvisí se vším :-)