DOPORUČUJEME

Níže Vám chceme přiblížit další spolky nebo inspirující seskupení, které vřele doporučujeme!


Rádi bychom Vám představili naše kolegy s velkou historii a ještě větším nadšením pro otužování, s kterými se vzájemně doplňujeme a spolupracujeme 😉 Jedná se o naše kamarády Otužilci FM pod vedením zkušeného Otakara Zemka, který níže popisuje jejich fungování :-) 

Během zimní sezóny, která trvá přibližně od začátku října do konce března, plaveme v Ostravici U Žida ve Frýdku≈Místku. Začínáme každé pondělí a středu v 16, v sobotu v 9 hodin. Soboty jsou určené i pro první plavání úplných začátečníků, pro ty je sraz u vody již v 8.45, poslechnou si trochu teorie převážně o bezpečnosti a v 9 hodin jdou do vody pod vedením zkušeného otužilce. Srdečně Vás zveme, otužování je snadnější než to na první pohled vypadá, začít se dá kdykoliv během zimy.
Více informací včetně navigace na místo, videí, fotek a kontaktů najdete na webu www.otuzilcifm.cz


Projekt 5 pilířů zdraví se zaměřuje na mentální pohodu, fyzické zdraví, vyváženou stravu, otužování a vše zastřešeno funkčním dýcháním.

Funkční dýchání představuje metody, kterými se můžeš zabývat celoživotně, a to 24 hodin denně, včetně spánku a zkvalitňovat tak svůj dechový vzorec, který nás díky cca až 20 tis. nádechům a výdechům za den ovlivňuje víc, než si myslíš….

Uvědom si, že náš dech se mění emocemi (v případě obav, strachu, stresu… je dech jiný než v okamžicích relaxace či uvolnění) tak proč to nezkusit obráceně a dechem si neovlivnit svůj každodenní život?

Oxygen Advantage je mezinárodní dechová škola Ira Patricka McKeowna, která vychází z dechových technik Konstantina Buteyka a je určena pro lidi dušné, astmatické, běžnou populaci až po sportovce, kdy za využití biochemie, biomechaniky a rytmu dechu lehkým neslyšným, pomalým a bráničním dýcháním, které lze aplikovat 24/7, dosahuje přirozeného rovnovážného stavu těla.


Náš Petr Paseka je jeden z členů a certifikovaný instruktor systému Oxygen Advantage (funkční dýchání) a tímto bychom Vás chtěli pozvat k sledování jeho webových stránek...

www.zpomal.com