LEDOVÁ TERAPIE


Ledová a chladová terapie. Zázrak všech zázraků. Náš kamarád :-)

Díky ní se dostaneš do totální přítomnosti, zbavíš se stresu a pomůžeš svému zdraví - působí protizánětlivě, příznivě působí na artrózu, artritidu, záněty, rány, popáleniny, zlepšuje kardiovaskulární systém...., uvolňuje napětí, zlepšuje náladu a další a další benefity, které zjistíš sám/a... :-)

Otužovat se můžeš vzduchem, sprchou, ponorem, plaváním, bosochůzí. Možností je mnoho, důležité je jen začít a vědět, že jsi zdravý/á nebo si nechat udělat zátěžový test u lékaře. Otužování nelze doporučit pro osoby se srdečními chorobami, sníženou hladinou železa, těhotným ženám a osobám s infekčním onemocněním.

Pokud je tedy vše v pořádku jdeme na to. Před ponorem se zaměříme na navýšení stresových hormonů v těle jednoduchým dechovým cvičením, kterým se nejen fyzicky, ale i psychicky připravíme na ponor, aby se tělo začalo vnitřně zahřívat tzv. jehličkováním (nepleť si to s třesem těla).

Po ponoru se rozcvičíme, neboť zahřátí po ponoru je jednou z nejdůležitějších částí ponoru, kterým předejdeme možnému nachlazení. Otužováním s námi si navíc vytvoříš hnědý podkožní tuk, který tě bude chránit před chladem.

Máš-li zájem o otužování jakéhokoli směru ozvi se a přijď mezi nás! U vody se nehodnotíme, ego necháváme na břehu a na prvním místě je vždy bezpečnost. Těšíme se i na Tebe .